Sistem Sorunları Kasa önerisi

Sistem Sorunları

mustafabasoglu

Yeni Üye
Aciliyet Derecesi
5.00 yıldız
Örnek Alan Seçimi
  1. Evet
Ağalar bana şöyle max 5klık içinde adam akıllı kablo yolu olan birazda rgb seçenekleri sunan içinede am4 orta yollu büyük ekran kartları takabileceğim bir kaç kasa önerir misiniz ? elimde 1080 ti var ve açıkcası beyaz kasalar pek tercihim değil bi kaç altarnatif sunacak olan var mı ?

Mr. Falcon

Yeni Üye
Ağalar bana şöyle max 5klık içinde adam akıllı kablo yolu olan birazda rgb seçenekleri sunan içinede am4 orta yollu büyük ekran kartları takabileceğim bir kaç kasa önerir misiniz ? elimde 1080 ti var ve açıkcası beyaz kasalar pek tercihim değil bi kaç altarnatif sunacak olan var mı ?
https://www.trendyol.com/zoko/osqar-4x12cm-autoring-rgb-fan-temper-cam-gaming-kasa-p-743772816 900'e almıştım baya iyi geldi bana F/P

mustafabasoglu

Yeni Üye
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...4-atx-anakart-p-HBV00000VRYA1?magaza=TRGaming şunla şu kasayı alıp sistemi konbinlemek var aklımda ama ekran kartı anakarta çok yakın duruyor bide sistemi yakmıyım diyom biraz zor oturdu asus ex a320m gaming anakarta gtx 1080ti taktım evet işlemci vs yatırım yapılabilir bu paraya ama bi ram daha alıp 32gb a çıkarır ileride de bi ryzen 7 serisinden bi işlemci takar yoluma bakarım diyom temize 1080ti düşürmüşüm miss 4bin tlye valla iyi denk geldi pciye bıraktım 3 saatlik en baba testden adam gibi sağ çıktı kartın helali var ama anakartan mıdır nedir ? 5 6 günde bi statiklenmeden kendini kapatıyor ikinci el almıştım bi slotu mu ne yamulmuş ama asus servisinde de tamir görmüş zaten sistemde 3 parça ikinci el ekran kartı ve işlemciyi değiştirmeden öncede aynı sorun vardı büyük ihtimal anakartın üzerinde bir pine mi hasar verdilerse o yapıyordur diye düşünüyorum

kısaca orta hali sistemim
R5 1600 İşlemci + Stok Fanlı
Asus Ex A320 M Gaming Anakart
Corosair 3200mhz Ramler Totelde 24 Gb 32 ye tamamlıycam
650W MSI MAG Bronz Psu
2TB Samsung EVO M2 SDD +480GB James Donkey SDD
GTX 1080Tİ 11GB ASUS ROG STRİKE Modeli
Gameforcein Ufak bi Kasası var
Ama işte dediğim gibi kablo yolu vs si yok belki psu kabloları değip bi statiklenme yapıyordur sırf bunun için psu değiştirip akım korumalı iyi bir viko priz aldım ki viko markasını bilen bilir baya eski ve sağlam bir marka totalde 9 bin tl girecek ama maaş bana kalıyor ve tl herzaman değer kaybediyor elimdeki artan parçlarlada şaka maka bir sistem daha çıkarıyorum onuda bi 10k ya satarım yada parça parça satar daha fazlada kar elde edebilirim
Alamayı düşündüğüm kasaysa şu güzel rgbli ve adını yeni yeni duymaya başladığım red dragon adamlar dışarıda biliniyormuş hoş gerçi bizim buradaki yan sanayi markalardan biri sanan ilk ben olamam neyse fazla uzattım kasada şu

https://www.trendyol.com/dragos/war...h-p-672689142?boutiqueId=61&merchantId=107513

Bence gayyet hoş tabi masada baya bi yer kaplar gibi ama hazır kasım indirimleri varken bi monitörde düşürsem mi ? diye düşünmeden edemiyorum sonuçta 2 3 k ucuza ama tabi onlarda acaba depolu ürün mü ki diye insanın içine bi kurt düşmüyor değil hani sonuçta Türkiyede yaşıyoruz

Son konular