Mail adresinize ve ya telefonunuza gelen garip reklamlar nedir?

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Selamün Aleyküm dostlar, umarım iyisinizdir. Geçende ali expres’den böyle bir mail geldi😂. Size gelen saçma ve ya komik bulduğunuz mail ve mesajlar neler?

072A4503-9B31-4DC8-AE58-1AF99E73A9C6.png

KaanEL

Active member
Pek öyle mesajlar geldiğini hatırlamıyorum, sadece bir tane rus bir reklam vardı.
Daha çok tarayıcı üzerinden çok absürt şeyler geliyor. Eğer "kişiselleştirilmiş reklamlar" özelliği kapatırsam Thanos'un malum organının replikası bile çıktığı oldu. Aynı zamanda onun gibi saçmalıklar. İşte oyüzden Google'ın sizin verilerinizi kullanmasını izin verin, toplum içinde rezil olmayın.

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Pek öyle mesajlar geldiğini hatırlamıyorum, sadece bir tane rus bir reklam vardı.
Daha çok tarayıcı üzerinden çok absürt şeyler geliyor. Eğer "kişiselleştirilmiş reklamlar" özelliği kapatırsam Thanos'un malum organının replikası bile çıktığı oldu. Aynı zamanda onun gibi saçmalıklar. İşte oyüzden Google'ın sizin verilerinizi kullanmasını izin verin, toplum içinde rezil olmayın.
Duck duck go ve onun reklam engelleyicileri candır. Kendinden reklam engelleyicileri çok iyi çalışıyor.

KaanEL

Active member
Hocam microsoft edge’nin son 1.5-2 yılda yaptığı optimizasyon geliştirmeleri ile beraber hem telefonda hemde pc’den edge->duck duck go yu kullanıyorum. Chrome ve google’dan bana göre çok daha iyi çalışıyor
Bizim kafa eskide kaldı, yıllardır bu ikiliyi kullanıyorum ve tüm verilerim kayıtlı.
Taşısam bile alışmam uzun sürer zaten. Şuanlık iyiyim ve bir sorunla hiç karşılaşmadım, bazıları "çok ram kullanıyor" filan diyor ama pek umrumda değil.

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Bizim kafa eskide kaldı, yıllardır bu ikiliyi kullanıyorum ve tüm verilerim kayıtlı.
Taşısam bile alışmam uzun sürer zaten. Şuanlık iyiyim ve bir sorunla hiç karşılaşmadım, bazıları "çok ram kullanıyor" filan diyor ama pek umrumda değil.
Katılıyorum. Youtube ana sayfada bile 500mb civarında ram tüketiyor. Hocam bende geçerken şüphelerle geçmiştim ama edge optimizasyonun yanında google senkronizasyonunu çok iyi sağlamış. Edge üzerinden sadece duck duck go’yu değil google, yandex vb. Tarayıcılarıda kullanabiliyorsunuz.

KaanEL

Active member
Katılıyorum. Youtube ana sayfada bile 500mb civarında ram tüketiyor. Hocam bende geçerken şüphelerle geçmiştim ama edge optimizasyonun yanında google senkronizasyonunu çok iyi sağlamış. Edge üzerinden sadece duck duck go’yu değil google, yandex vb. Tarayıcılarıda kullanabiliyorsunuz.
Windows'ta kullanmayı denedim zaten, çok garip ve alışık dışı geldi. Cidden değiştirmek istemiyorum. Belki ileride Chrome iyice bozarsa kendisini ozaman şans veririm.

Son konular