6-7 bin bandında sistem toplamak hk.

lorxy

New member
Merhabalar öncelikle,

6-7 bin bandında bütçem mevcut sabit şekilde. Şimdilik arttırma şansım yok maalesef.

Bilgisayarı tek kullanmayacağım için sade kasa seçme şansım yok o yüzden rgb kasa olması gerekli.

Pubg mobile ağırlıklı oyun oynanacak, bu bütçeyle nasıl bir performans alırım bilmiyorum ama.

Apu değil de ekran kartlı tercihim olacak, bu fiyata hazır ikinci el sistem mi toplamam gerek yoksa direk ikinci el hazır sistem mi almalıyım.

Arızalı parça korkum olduğu için hazır ikinci el bir tık daha yakın geldi bana.

Hangi parçaları seçmeliyim, önerileriniz nelerdir?

Muhammed Hamza Bayık

2 GHz Mod
2 GHz
Merhabalar öncelikle,

6-7 bin bandında bütçem mevcut sabit şekilde. Şimdilik arttırma şansım yok maalesef.

Bilgisayarı tek kullanmayacağım için sade kasa seçme şansım yok o yüzden rgb kasa olması gerekli.

Pubg mobile ağırlıklı oyun oynanacak, bu bütçeyle nasıl bir performans alırım bilmiyorum ama.

Apu değil de ekran kartlı tercihim olacak, bu fiyata hazır ikinci el sistem mi toplamam gerek yoksa direk ikinci el hazır sistem mi almalıyım.

Arızalı parça korkum olduğu için hazır ikinci el bir tık daha yakın geldi bana.

Hangi parçaları seçmeliyim, önerileriniz nelerdir?
Hocam 6-7k civarına pubg mobil için en iyi sistem denk gelirse 5600g apu sistemdir. Onun haricinde r5 1600-2600 + rx580 4-8GB ve ya gtx 1650 + 16GB ram’li bir sistem bakabilirsiniz. Ama o paraya en iyi 5600g apu olur ve olmalı.

Son düzenleme:

KaanEL

Active member
Kesinlikle Ryzen sistem seçin derim, 1.nesil olsa bile enazından DDR4 ve yarın birgün parçaları yenileyebilirsiniz. Eğer şansınız varsa iyi hazır sistemler çıkıyor, zamanında memleketimde R5 1600 ile GTX 1070 7.200TL ilan görmüştüm. Sabırla ilanlara bakın, illaki fırsat çıkar.
Tek tek toplarım dersenizde. Ekran kartı olarak en kötü RX 570/GTX1650 tercih edin derim.

Kontrol amaçlı olarak Furmark, HDtune filan isteyebilirsiniz.

Son konular