Teknik Bios Bekleme Süresini 0 yapmak mümkün mü ?

Teknik

Coffee

Yeni Üye
Aciliyet Derecesi
4.00 yıldız
Örnek Alan Seçimi
  1. Evet
Herkese selam yüksek frekanslı dostlar.Excalibur kullanıyorum (g770) ve takıntıları olan bir arkadaşınız olarak beklemekten hiç haz etmiyorum.Bios beklemesi dahil olmak üzere açılış sürem 15-16 saniyeleri buldu.600 gb kullanılabilir alanım var ve başlangıçta çalışan yalnızca (Nvidia ve Windows Güvenlik).Sistemim lisanslı ve güncel.

Herkese selam yüksek frekanslı dostlar.Excalibur kullanıyorum (g770) ve takıntıları olan bir arkadaşınız olarak beklemekten hiç haz etmiyorum.Bios beklemesi dahil olmak üzere açılış sürem 15-16 saniyeleri buldu.600 gb kullanılabilir alanım var ve başlangıçta çalışan yalnızca (Nvidia ve Windows Güvenlik).Sistemim lisanslı ve güncel.
Bios a girerseniz boot post screen time yazar oradan 0 saniye yapabilirsiniz. Ama zannımca zaten laptoplarda 1 veya 2 saniye stok olarak geliyor. Çok bir şey fark etmeyecektir.

KaanEL

2 GHz Mod
2 GHz
Yapsanız bile, en hızlı SSD açılış süreleri 12-14 saniye. Bios kısmında Fast Boot açabilirsiniz, ozaman "Bios'a giriş için bekleme süresi" ortadan kalkmış olur ve buda 1-2 saniye anca kazandırır. Ayrıca eski teknoloji HDD'ler ve telefonların eMMC formatları gibi depolama alanı tükendikçe yavaşlama pek söz konusu değil SSD'lerde. Tabi 20-60GB bırakın genede.

Son konular