Genel Teknoloji Cloud gaming / bulut oyun

Genel Teknoloji

ahmetbarman

New member
Aciliyet Derecesi
3.00 yıldız
Örnek Alan Seçimi
  1. Evet
Abi bulut oyun deneyimi olan var mı? Varsa merak ettiklerim var sormak istiyorum.

Xcloud al geç stabil internet bağlantın var ise 16mbps internette bile iş görüyor. Benim önerim minumum 25mbps windscribe ile frankfurt-castle bağlantısını kullanmak. Tabiki xcloud kullanmanın bir cezasıda var oda reWASD programına ödeme yapmak yada googledaki eklentiye 3dolar verip hayatının sonuna kadar kullanmak. Ben senin yerinde olsam bütçemi aşmıyor ve oyun kütüphanemde bolca oyun var dersen GeforceNOW kullan.

KaanEL

Active member
Zamanında yurt dışı VPN ile XCloud ve Geforce Now kullanmış biriyim.
Aynı zamanda yerelde Geforce Now kullandım ve abimde kullanmakta 1 yıldan fazladır.

Xcloud
Tarayıcı ve uygulama olarak 2 farklı deneme fırsatım oldu, tarayıcı çok kontrol gecikmesi ve görüntü bozulmasına sahipti. Oyüzden tavsiye etmem.
Uygulama ise çok hızlı oyunlarda yırtılma yapıyordu, onun dışında görüntü kalitesi gene kötüydü FPS oyunlarda ama Mortal Kombat 11, Injustice gibi dövüş oyunlarında sorunsuz oynadım. Uygulama kol gerektiriyordu ve DS4 kullandım. (Dualshock 4) Görüntü olarakta FPS olmadığı sürece oyun çok bozulmadı. (Xbox Series X'ti çoğu sunucu)

Geforce Now
Yerel olarak uygulamayı anlatacam.
Sunucu sistemleri eskiden sadece GTX1060 barındırırdı, şimdi ise Titan RTX gibi değişik kartlar barındırıyorlar. Bazende 2080Ti bulmak mevcut. Oyundan oyuna değişiyor.
Görüntü ve gecikme olarak gayet başarılıydı hemde gecikme nadiren çıkıyordu, tabi saf PC 60FPS'i gibi hissetmiyor ama ona yakın. Görüntü olarakta neredeyse hiç Geforce Now'da üzülmedim. İyi bir ayar ile sağlam görüntülerde oynadım. Tabi bu yurtdışı için geçerliydi, yerelde düz oynadım.
Kullandığım internetler 100/75/90Mbps, Wifi 5 ile. Abim Ethernet olarak kullanıyor şuan, gayet başarılı gözüküyor. Şunuda belirtiyim CS gibi bazı oyunlarda değişik bir yağlık hissiyatı vardı önceden, düzeldimi bilmiyorum.

ahmetbarman

New member
Usta bende geforce now beleş üyelikten telefondan kullandım internet 30-43 mbps arasiydi 1080p 60fps oynadım. Arada internetten kaynaklı donma filan olduda çekim gücü güçlü cihazla üzmez. Ama geforce nowun şöyle bir sıkıntı var oyun sayısı xcloud kadar değil. Xclouddanda bı halt anlamadım nasıl kullanılıyor üyelik nasıl yapılıyor. Geforce now oyun sayısı fazla olsaydı süperdi. Xcloud hakkında detaylı bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

KaanEL

Active member
Usta bende geforce now beleş üyelikten telefondan kullandım internet 30-43 mbps arasiydi 1080p 60fps oynadım. Arada internetten kaynaklı donma filan olduda çekim gücü güçlü cihazla üzmez. Ama geforce nowun şöyle bir sıkıntı var oyun sayısı xcloud kadar değil. Xclouddanda bı halt anlamadım nasıl kullanılıyor üyelik nasıl yapılıyor. Geforce now oyun sayısı fazla olsaydı süperdi. Xcloud hakkında detaylı bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.
Xcloud için Xbox Game Pass Ultimate'e ihtiyacın var, birde VPN. Çünkü türkiyede kullanıma açık değil, VPN ile Almanya gibi ülkelere bağlanıp kullanıyorsun. Mantığı ise basit, Xbox konsollarına bağlanarak oyun oynamak. Bu sebebten ötürü Pc'de kol lazım ama 3.cü parti yazılımlar ile aşılıyor. Telefonda ise bazı oyunlarda dokunmatik destekliyor, Minecraft Dungeons gibi.
Ama çok az dokunmatik desteği var.

Geforce Now'da oyun sayısı bence fazla eğer oyununuz varsa satın alınmış. Tabi Pc tavsiye ederim telefon için kol lazım olacak ve 5GHz WiFi şart Ethernet yoksa.

Son konular