Bilgisayar ve Çevre Birimleri Dünyanın En Sessiz Mekanik Klavyesi Olabilir mi? MSI Vigor GK41

Bilgisayar ve Çevre Birimleri

caglardora

New member
maxresdefault.jpg

Selam Dostlar, Kırmızı tuş takımlı sessiz bir mekanik oyuncu klavyesi arıyorsanız, sizler için MSI VIGOR GK41 inceliyorum.

Ürün Linki: https://www.msi.com/Gaming-Gear/VIGOR-GK41

Oyuncu Ekipmanı Arayanlara Özel!

Arkadaşlar direkt alışkın olduğumuz standart kutu tasarımı ile gelen ürünle alakalı ana ve ara özellikleri hemen arkaya işlemişler. Bir yandan kutuyu açarken dikkatimi çeken kısımları da eklemeliyim, Kailh kırmızı mekanik tuş takımı ile geliyor, raporlama hızı 1000 Hz, 10 farklı aydınlatma bölgeli 6 sabit ışık var, cihazın dahili belleğinde 3 tane profil dikkat çekerken, %100 anti gölgeleme özelliği ile geldiğini de eklemeden geçemeyeceğim. Kutu içeriği bakımından kitapçık ve tuş sökme aparatı ile geldi, En azından kılıf çıkmasını isterdim. Kitapçıkta fonksiyon tuşu ve bir takım kombinasyonlar yer alıyor. Klavye ile ilk temas ortalama bir ağırlıkta bulmamla başladı. Örgülü 1.8 metre kolay dolanmayacak sert bir kablo ile gelmesine sevindim. Ek olarak yedek farklı tuş koymamışlar. Ürünün aslında daha çok giriş-orta segmenti tasvir ettiğini anlıyorum, neden derseniz ön yüzeyi metal yerine plastik tasarlanmış. Bunun sebebi maliyeti düşündükleri için olabilir.

İşin latifesi bir kenara klasik bir değişmeye müsait tuş takımı kullanmalarına sevindim yani siz 3 boyutlu yazıcıdan ya da nette satılan evrensel tuşlardan takabilirsiniz. Tuşların kavisli keskin hatları ve içe doğru bombeli yapısı tutuşu artırmış. Aynı şekilde yağlı ellerle kullansanız bile kolay kolay kayacağını sanmıyorum. Tuş aralığı ve yüksekliği epey tatmin edici ayrıca eğimde tam abanmalık bir yapıda. Eleştirebileceğim kısım bilek destek ünitesi olabilirdi, madem bu kadar rahat bir tasarım sunuyorsun at abi bir tane manyetik destek, sen de rahatla ben de rahatlayayım. Ek olarak kablosuz olmasını istemeyi geçtim, en azından telefon şarj etmek için bir usb çıkış ya da ek yuva olabilirdi. Lakin şunu da takdir ettim, altta kablo gizleme yolu koymayı uzun süredir çoğu klavyede göremiyorum. Kablo konumunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ürün genel olarak çok şık, bunu arka ve önde rahatça görebiliyorum. 3 kademe kaymaz kauçuk ayaklı yükseklik ayarı var. Malzemeden çalış sadece birine ayak atıp geçmemeleri de bir diğer artı kısım. harbiden çok sert bir plastik kullanmışlar, kenarlar metal olabilirdi diyeceğim ama genel olarak çok sağlam ve dayanıklı duran yapısı eminim sizin de dikkatinizi çekecektir. Aydınlatma şiddeti çok yüksek, aynı şekilde ışık geçişleri ve sunduğu efektler de gayet tatmin edici. Yine de tuş başı RGB aydınlatma olsaydı çok bomba olabilirdi.

Günün sonunda;

Artılar:
Performans
Hız ve Tepki
Saniyede 8.5 Hamle
Tuş Hissi
Sessiz

Eksiler:
Bilek Destek Olabilirdi
Hafif Yay Sesi
Yazılım Hantal

İnceleme Puanı