Genel Teknoloji İşletim sistemi önerisi

Genel Teknoloji

Oguzkardo

Üye
Aciliyet Derecesi
1.00 yıldız
Örnek Alan Seçimi
  1. Evet
merhaba dostlar Windows 10 kullanmaktan çok sıkıldım yıllardır gözüm bu sürüme alışamıyor win 7 dışında pek beğenmiyorum diğer sürümleri ondada driver eksiği çok o yüzden bu tarz bi sıkıntısı olmadan gündelik kullanım için ve visual studio tarzı programları açacak bir işletim sistemi arıyorum o yüzden önerisi olan varmı ?

turkmen

2 GHz Mod
2 GHz
Linux'a yeni gireceksen ben kesinlikle Ubuntu tavsiye ederim. Ubuntu 22.0.4 kullandım gayet stabildi. Tabii debian, fedora vs de var. Ubuntuda driver desteği falan da iyi diye biliyorum.

aslında linux tabanlı işletim sistemleri düşünüyorum ama stabil olurlarmı emin değilim yani mavi ekran yermiyim yada başka sorun olarak neler karşıma çıkabilir biliyor musunuz ?
Eğer linux'a meraklıysan ve Linux Mint'i öneriyorum kolay anlaşılır ve özelleştirilebilir.
Sorun kısmına gelince mavi ekran sadece windows'a özeldir driver konusunda ise garanti veremem ama sorun yaşayacağını sanmıyorum. visual studio desteklemiyor ama linux'ta, vs code dahil çok alternatifleri var

w10 + Kali yada daha farklı bir dağıtım kurardım ben olsam windowstan sıkıldığında geç kaliye komşularını sinir et siber hakkında kendini geliştirmeye çalış. He ben boş kafa takılırım oyun oynamam film dizi için kullanırım dersen Linux Flavorun dediği gibi mint kurardım

Son konular