Oyun ve Konsol Haberleri YuZu'nun Sonu..

Oyun ve Konsol Haberleri

Z3L0XC

Member

Linijka

Member
Switch emülatörü Yuzu’nun yaratıcısı Tropic Haze, Nintendo’ya 2.4 milyon$ tazminat ödemeyi kabul etti ve emülatörün korsan oyunculuğu çok kolaylaştırdığını kabul etti.

Artık Yuzu emülatörü sitesinden indirilmeyecek ve geliştirilmeyecek. Yani Yuzu için resmi olarak yolun sonu.

Ekli dosyayı görüntüle 365

Kaynak: https://www.videogameschronicle.com/news/switch-emulator-creator-settles-nintendo-lawsuit-for-2-4m/
Hayır ya daha legend of the zelda breath of the wild oynayacaktım bi dandik konsola 20k ve dandik kartuşuna 3k mı bayılcam şimdi?

Linijka

Member
Çoktan Nintendo defterini dürdü. Adamlar illaki benim sunduğum seçenek dışında bir şeye yönelmeyeceksiniz diyor. Benim sunduğum donanım ve platformla devam.
valla bence nintendo büyük hata yaptı bu konuda eğer fiyatlandırmalarını düzeltmezlerse kimse nintendo dan konsol ya da oyun almaz

KaanEL

Active member
Biri giderse, başkası gelir.
Kaliteli olurmu tartışılır ama bununla savaşamazlar. Şahsen RDR1'imi hala oynayabiliyorum, gerisi umrumda değil pek.

KaanEL

Active member
dostum sen daha önce hiç pc den emülatör kullandın mı hele ki nintendo emülatörü?
Evet.
PC'de:
Gameboy
Gameboycolor
GameboyAdvanced (+Telefon)
Snes (+Telefon)
Nes
N64 (+Telefon)
Gamecube (+Telefon)
Wii (+Telefon)
3DS (+Telefon)
NSwitch (+Telefon)

Ps2 (+Telefon)
PsP (+Telefon)
PS1 (Sadece Telefon)
PsVita (Sadece Telefon)

Bu konsolların emulator'lerini kullandım. Sizin bilginizi bilmem, küçümsememde ama ben kesinlikle yabancı değilim bu sektöre. Bilmiş olun. (Zaten RDR1'de Yuzu üzerinden oynuyorum, PC)

Linijka

Member
Evet.
PC'de:
Gameboy
Gameboycolor
GameboyAdvanced (+Telefon)
Snes (+Telefon)
Nes
N64 (+Telefon)
Gamecube (+Telefon)
Wii (+Telefon)
3DS (+Telefon)
NSwitch (+Telefon)

Ps2 (+Telefon)
PsP (+Telefon)
PS1 (Sadece Telefon)
PsVita (Sadece Telefon)

Bu konsolların emulator'lerini kullandım. Sizin bilginizi bilmem, küçümsememde ama ben kesinlikle yabancı değilim bu sektöre. Bilmiş olun. (Zaten RDR1'de Yuzu üzerinden oynuyorum, PC)
anladım ama bence yuzu için verilen bu karar emülatör camiasına hiç şüphesiz ki büyük darbe indirdi

KaanEL

Active member
anladım ama bence yuzu için verilen bu karar emülatör camiasına hiç şüphesiz ki büyük darbe indirdi
Dediğim gibi illa yerini biri doldurur. Ryujinx gibi (Telefonda ise Skyline ve EggNS gibi) kalitesini asla yakalayamazlar belkide ama oyunları hertürlü yeniden çalıştırırız.
Belkide biri açık kaynak kodu sızdırırsa, Yuzu fanlar tarafındanda yaşatılabilir, zor olasılık tabi.
Ama ben bekliyorum, kısa sürede birileri piyasaya çıkacak.

Hertürlü darbe bitiş değil, bir duraktır.

Linux Flavor

Member
Yuzu gitsede kaynak kodları heryerde ve kapandığında zaten Onlarca Forku çıktı.
Sonuç İse Nintendo Yuzu'nun fişini çeksede açık kaynaklı olduğu için Macera devam ediyor sadece farklı gruplar düşen bayrağı alıp serüvene devam ediyorlar

Linijka

Member
Dediğim gibi illa yerini biri doldurur. Ryujinx gibi (Telefonda ise Skyline ve EggNS gibi) kalitesini asla yakalayamazlar belkide ama oyunları hertürlü yeniden çalıştırırız.
Belkide biri açık kaynak kodu sızdırırsa, Yuzu fanlar tarafındanda yaşatılabilir, zor olasılık tabi.
Ama ben bekliyorum, kısa sürede birileri piyasaya çıkacak.

Hertürlü darbe bitiş değil, bir duraktır.
bence şu olur yuzu illaki fan kitlesinden önemli gördükleri birisine kritik verileri yollamıştır oradan yuzu gibi bir şey yapılır ama bu nintendonun artık şu eski japon geleneklerinden kalan inatlarını bırakmaları gerekiyor koca koca film stüdyoları dünyaca tanınmış sanatçılar korsan içeriğin önüne geçememişler onlar mı geçecek ve bence nintendo nun bazı konularda diğer oyun şirketlerini izleyip bazılarının doğru davranışlarını örnek alması gerekiyor

KaanEL

Active member
bence şu olur yuzu illaki fan kitlesinden önemli gördükleri birisine kritik verileri yollamıştır oradan yuzu gibi bir şey yapılır ama bu nintendonun artık şu eski japon geleneklerinden kalan inatlarını bırakmaları gerekiyor koca koca film stüdyoları dünyaca tanınmış sanatçılar korsan içeriğin önüne geçememişler onlar mı geçecek ve bence nintendo nun bazı konularda diğer oyun şirketlerini izleyip bazılarının doğru davranışlarını örnek alması gerekiyor
Pekte birşey diyemiyorum, adamlar bu konularda deli (çok takıntılılar)
En basitinden zaten bundan yakın bir zamanlarda oyunlarının Gameplay'lerine sert telifler atıyorlardı. Şarkılara, seslerede atıyorlar hala. (Kar amacı güdmeyen içerikler dahil)
Yoksa dediğin gibi çoğu firma internet ortamına okadar çok alıştıki artık hiç birşeyi sallamıyorlar.

Herifler eski kafalı, başlarına birşey gelmediği sürece akıllanmazlar. Aynı EA'in Simcity'si gibi bir vaka ile ciddi para kaybı yaşarlarsa anca olur ama oda imkanı pek yok.
Ama Emulator camiası hamam böceği gibi çoğalıp mahkeme veya dava açılamayacak kadar çok şahısa bölünürse ozaman vaz geçebilirler. Yada TakeTwo gibi kafayı yerler.

Linijka

Member
Pekte birşey diyemiyorum, adamlar bu konularda deli (çok takıntılılar)
En basitinden zaten bundan yakın bir zamanlarda oyunlarının Gameplay'lerine sert telifler atıyorlardı. Şarkılara, seslerede atıyorlar hala. (Kar amacı güdmeyen içerikler dahil)
Yoksa dediğin gibi çoğu firma internet ortamına okadar çok alıştıki artık hiç birşeyi sallamıyorlar.

Herifler eski kafalı, başlarına birşey gelmediği sürece akıllanmazlar. Aynı EA'in Simcity'si gibi bir vaka ile ciddi para kaybı yaşarlarsa anca olur ama oda imkanı pek yok.
Ama Emulator camiası hamam böceği gibi çoğalıp mahkeme veya dava açılamayacak kadar çok şahısa bölünürse ozaman vaz geçebilirler. Yada TakeTwo gibi kafayı yerler.
bence şu olur nintendo seitch zamanında çok iyi değildi ancak işte kurtardılar ama hâlen o wii zamanlarını mumla aradıkları su götürmez bir gerçektir ve adamların bu nesil için hiç planı yok herhangi bir yerde nintendo nun yeni konsol yapacağı ile ilgili en ufak bir haber duymadım. O yüzden 2 ihtimal var ya bu nesil hiç konsol çıkartmayıp konsol işinden tamamen çekilirler ve eski alışkanlıkları pek bitmez ya da yeni konsol çıkarırlar. onda da 3 ihtinal var. ilk olarak yine nintendo switch gibi bir şey çıkarıp yine nintendo switch gibi bir performans alırlar ve önceki gelenek devam eder ya kötü konsol çıkarıp dibi boylarlar ve insanların eleştirilerini mecburen dikkate alıp bazı konularda radikal değişiklikler yapmak zorunda kalırlar ya da çok yenilikçi ve başarılı bir konsol çıkarırlar ve bunda da 2 ihtimal var ya eski alışkanlıkları bitmez ya da yeni dinamiklerin farkına varıp insanların eleştirilerini dikkate alıp yaptıkları saçmalıktan vazgeçip birazdaha yenilikçi olmaya çalışırlar

KaanEL

Active member
bence şu olur nintendo seitch zamanında çok iyi değildi ancak işte kurtardılar ama hâlen o wii zamanlarını mumla aradıkları su götürmez bir gerçektir ve adamların bu nesil için hiç planı yok herhangi bir yerde nintendo nun yeni konsol yapacağı ile ilgili en ufak bir haber duymadım. O yüzden 2 ihtimal var ya bu nesil hiç konsol çıkartmayıp konsol işinden tamamen çekilirler ve eski alışkanlıkları pek bitmez ya da yeni konsol çıkarırlar. onda da 3 ihtinal var. ilk olarak yine nintendo switch gibi bir şey çıkarıp yine nintendo switch gibi bir performans alırlar ve önceki gelenek devam eder ya kötü konsol çıkarıp dibi boylarlar ve insanların eleştirilerini mecburen dikkate alıp bazı konularda radikal değişiklikler yapmak zorunda kalırlar ya da çok yenilikçi ve başarılı bir konsol çıkarırlar ve bunda da 2 ihtimal var ya eski alışkanlıkları bitmez ya da yeni dinamiklerin farkına varıp insanların eleştirilerini dikkate alıp yaptıkları saçmalıktan vazgeçip birazdaha yenilikçi olmaya çalışırlar
Yeni konsol çıkaracaklar bu arada, Nintendo Switch 2. Bir sürü haber çıktı, üstüne donanım tahminleri yapanlar filan bile var.
Switch 2 kesin bir şekilde bekleniyor, resmi olarak duyurulmuştu galiba yada birileri demişti.

Switch'in kendisi Ps4 gücünden bu ise Ps5'e yakın birşey bekleniyor, tabi tam aynı güç veya çok yakın değil. Kaba tabir.
Genede Wii, DS gibi bir şey olur derim ama çok önemli isimlerinden birini kaybettikleri için yaratıcılıkları sorgulaması.

Son konular